Головна Робота із заборгованістю.
РОБОТА ІЗ ЗАБОРГОВАНІСТЮ

 

Потрібно визнати, що наявність певної дебіторської та кредиторської заборгованості при здійсненні господарської діяльності є звичайним явищем. Відтермінування платежу за угодами з постійними клієнтами, встановлення періодичних виплат є всебічно використовуваними клієнтоорієнтованими способами збільшення обсягів продажу товарів та послуг, а відповідно і власного прибутку. Однак поряд із добропорядними контрагентами подекуди доводиться мати справу з недобросовісною поведінкою клієнтів-боржників, які, часом, «пробачають» собі власні борги.

При виникненні проблемної дебіторської заборгованості важливо розуміти, що час у даному випадку «працює на боржника», і через певний період часу можливе виникнення складнощів як з позицією боржника так і зі збором доказів, необхідних для примусового стягнення заборгованості у судовому порядку. Окрім цього, як відомо, законодавством обмежені терміни стягнення заборгованості (термін позовної давності) по сплину яких примусове стягнення боргу через суд у більшості випадків стає неможливим.

Методика, яка використовується спеціалістами Асоціації у роботи із боргами, ґрунтується на підході, за якого робота з «дебіторкою» проводиться не у вигляді окремих дій (пред’явлення претензій, переговори, звернення до суду тощо), а шляхом провадження суцільного комплексу взаємопов’язаних спланованих юридичних заходів, кінцевим результатом якого є погашення боржником заборгованості. При цьому, важливим аспектом даного комплексного підходу є «збереження клієнтом власного обличчя» перед боржником, адже безпосереднього відношення до роботи зі стягнення боргу (а тим паче, участі у даній роботі) клієнт у при користуванні нашими послугами не матиме.

 

Інші послуги